صفر تا صد تعویض رویه مبل-تعویض پارچه مبل
دکوراسیون

صفر تا صد تعویض رویه مبل | تعویض پارچه مبل

راهنمای تعویض رویه مبل

امروزه به دلیل گران بودن مبلمان، خرید مبلمان جدید برای بسیاری از افراد غیر ممکن است. به همین دلیل خرید پارچه مبلی و تعویض رویه مبل مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. دیگر لازم نیست به هنگام کهنه شدن و یا کثیف شدن مبل نگران باشید. می توانید با تعویض پارچه رومبلی، مبل خود را تبدیل به مبلی کاملا نو کنید. تعویض رومبلی صد در صد مقرون به صرفه تر از خرید مبلمان جدید خواهد بود. ولی باید به این نکته توجه کنید که این کار به هیچ وجه کار آسانی نیست. در صورتی که به کار های فنی علاقه ای ندارید سراغ این کار نروید و یا به کار خود را به یک فرد حرفه ای بسپارید.

برای خرید و مشاهده قیمت انواع پارچه مبلی با کیفیت به فروشگاه آداک پریمیوم مراجعه کنید

ولی در غیر این صورت شما میتوانید در چند مرحله و با کمترین هزینه به تعویض پارچه مبلی مبلمان خود بپردازید. در ابتدا اطمینان حاصل کنید که چارچوب مبلمان شما سالم باشد چون قرار است فقط رویه مبل را عوض کنید نه تعمیرات مبلمان انجام دهید. برای تعویض رویه مبل می‌توانید به ترتیب زیر عمل کنید:

تعویض رویه مبل

تعویض رویه مبل

بیشتر بخوانید:

رنگ پارچه مبلی؛ چگونه رنگ مبلمان را انتخاب کنیم؟

جدا کردن پارچه رومبلی قدیمی

اولین مرحله تعویض رویه مبل این است که رومبلی قدیمی مبلمان خود را جدا کنید. یادتان باشد باید با دقت بسیار این کار را انجام دهید. به هیچ وجه عجله نکنید و با حوصله و دقت بالایی پارچه را از اسکلت مبلمان خود جدا کنید. بدین منظور در ابتدا کناره پارچه که به مبل چسبیده است را پیدا کنید. پارچه با منگنه و چسب به اسکلت مبل چسبیده شده است. شما باید منگنه ها را تک به تک جدا کنید و پارچه را از روی اسکلت جدا کنید. شما به این رویه مبلی قدیمی نیاز دارید، زیرا اندازه رومبلی های جدید تان را از روی آنها برش خواهید داد.

برش پارچه رومبلی

پس از جدا کردن پارچه روبلی قدیمی از روی اسکلت مبل آن را روی زمین خانه بیندازید. دقت کنید که پارچه را به صورت صاف روی زمین بیندازید تا اندازه گیری رومبلی جدید اشتباه نشود. حال اندازه ها را یادداشت کنید تا از روی آنها بتوانید الگو تهیه کنید. دقت داشته باشید که کناره های پارچه را که زیر دوخت رفته اند را نیز اندازه بگیرید.

تعویض رویه مبل-تعویض پارچه مبل

تعویض رویه مبل | تعویض پارچه مبل

بیشتر بخوانید:

راه های تشخیص پارچه مبلی خوب از بد چیست

دوخت پارچه رویه مبل

در صورتی که خودتان مهارت خیاطی دارید، می توانید دوخت رویه را خودتان انجام دهید. ولی باید دوخت را با حوصله انجام دهید تا در نهایت رویه مبل کوچک یا بزرگ نشود. همچنین می توانید دوخت رویه مبل را به یک دوزنده حرفه ای بسپارید. یک فرد حرفه ای از دردسر های احتمالی دوخت رویه مبلی جهت تعویض رویه مبل جلوگیری خواهد کرد.

تعویض پارچه مبلی

تعویض پارچه مبلی

نصب و تعویض رویه مبل

مرحله آخر تعویض رویه مبل،  وصل کردن آن است. رویه مبل را با مهارت وصل کنید و کمی وسواس به خرج دهید.  در واقع مهم ترین بخش تعویض پارچه مبلی همین مرحله است. به هنگام نصب رویه مبل بر روی اسکلت توجه کنید که پارچه به هیچ وجه کشیده نشود. زیرا در صورت کشیده شدن رویه مبل پارچه چروک خواهد شد که در نتیجه موجب خراب شدن کل کار خواهد شد. کشیده نشدن پارچه بسیار اهمیت دارد.

بیشتر بخوانید:

از بین بردن لکه روی مبل پارچه ای | نکات کلیدی

خرید پارچه مبلی برای تعویض رویه مبل

یکی از تصمیمات کلیدی هنگام انتخاب و خرید مبلمان راحتی و تعویض رویه مبل، نوع پارچه ای است که انتخاب می کنید. انتخاب های زیادی برای پارچه رومبلی وجود دارد، بنابراین بهتر است پارچه ای انتخاب کنید که با دوام و شستشوی راحتی داشته باشد. حال که با مراحل تعویض رویه مبل آشنا شدید برای خرید پارچه مبلی می توانید به فروشگاه آنلاین آداک پریمیوم مراجعه کنید. شما می توانید پارچه رومبلی خوب مطابق با هر سلیقه ای در این فروشگاه اینترنتی پیدا کنید. در ضمن قیمت پارچه در این فروشگاه بسیار مناسب و به صرفه می باشد. توصیه می شود از این فرصت استفاده کرده و یه سر به این فروشگاه آنلاین بزنید.

کلیه کارشناسان مجموعه آداک پریمیوم آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

مطالب بیشتر و مفید تر در مورد پارچه مبلی را در مجله آداک مطالعه کنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز 112

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *