متراژ مناسب پارچه مبلی- راهنمای کامل اندازه گیری
دکوراسیون

متراژ مناسب پارچه مبلی | راهنمای کامل اندازه گیری

به نظر شما متراژ مناسب پارچه مبلی چقدر است؟ اگر دوست دارید در دکوراسیون خانه خود تغییرات شگرفی بدهید، بهتر است به جای این که مبلمان راحتی جدیدی بخرید سعی کنید با تعویض پارچه های رویه مبلی خودتان این تغییر را انجام دهید. این کار علاوه بر اینکه هزینه کمتری برای شما دارد، می تواند حال و هوای خودتان و زندگی تان را نیز عوض کند. برای این کار لازم است ابتدا با نحوه اندازه گیری پارچه مبلی آشنا شوید. سپس اقدام به خرید پارچه مناسب برای رویه مبلمان خانه تان بکنید. در ادامه مطلب مجله آداک با ما همراه باشید تا خودتان یاد بگیرید که چگونه این کار را بکنید.

متراژ مناسب پارچه مبلی

متراژ مناسب پارچه مبلی

پرفروش ترین محصولات

متراژ مناسب پارچه مبلی چقدر است؟

در ابتدای امر باید برای تعیین متراژ مناسب پارچه مبلی تان به نوع، شکل و ابعاد مبل تان و همچنین تعداد کوسن هایی که باید بدوزید، توجه کنید. عرض پارچه هایی که برای دوخت رویه مبل استفاده می شوند، برابر با 140 سانتی متر هستند. برای دوخت یک مبل تک نفره، دو نفره، سه نفره و چهار نفره به ترتیب به 6 تا 9 متر،  14 متر، 16 تا 18 متر و 20 تا 22 متر پارچه ساده نیاز دارید. اگر دوست دارید پارچه مبل تان ساده نباشد و طرح دار باشد، باید 10 تا 20 درصد به متراژهای ذکر شده اضافه نمایید.

مطالعه این مطلب هم به شما پیشنهاد میکنیم:

خرید پارچه مبل چستر + بهترین پارچه مبل چستر

پارچه مبلی را چگونه خودمان اندازه بگیریم؟

برای اندازه گیری پارچه مبلی، ابتدا آن سطوح از مبلی که می خواهید رویه آنها را عوض کنید، اندازه بگیرید. بعد هم 10 تا 15 درصد هم حاشیه خطا به آن اضافه نمایید. توصیه می کنیم بعد از اندازه گیری پشت بیرونی و قسمت پشتی اقدام به اندازه گیری بخش های خارجی و داخلی دسته ها و بعد هم اندازه گیری نشیمن نمایید. البته می توانید بعد از جدا کردن پارچه های قدیمی مبل تان، آنها را اندازه بگیرید و مقداری هم برای حاشیه، اضافه در نظر بگیرید. متراژ مناسب پارچه مبلی برای تهیه انواع مبلمان به قرار زیر است:

نحوه اندازه گیری پارچه مبلی

نحوه اندازه گیری پارچه مبلی

  • پارچه مبلی لازم برای هر ست مبل ۷ نفره راحتی: 18 تا 35 متر
  • پارچه مبلی لازم برای هر ست مبل سلطنتی(استیل) ۹ نفره: ۸ تا ۳۰ متر
  • پارچه مبلی لازم برای هر ست غذاخوری مبل سلطنتی 8 نفره: ۸ تا ۱۲ متر

پارچه های رو مبلی در دو نوع پارچه الیاف طبیعی و پارچه الیاف مصنوعی تقسیم می شوند. از انواع الیاف طبیعی می توان به مثل کتان، پشم، ابریشم، مخمل اشاره کرد. پلی استر، نایلون، آکرولیک، ابریشم مصنوعی هم از انواع الیاف مصنوعی محسوب می شوند. توصیه می کنیم برای مبلمانی که در اتاق نشیمن قرار خواهید داد، پارچه ای مقاوم و باکیفیت و همچنین شلوغ و گلدار و از رنگ های قهوه ای و خاکستری و استفاده نمایید. سعی نکنید به خاطر اینکه هزینه هایتان را پایین بیاورید، از جنس های بی کیفیت و ضعیف برای رویه مبلمان تان استفاده کنید. چون در این صورت به چند سال نکشیده باید دوباره به فکر خرید یک مبلمان جدید و یا تعویض دوباره رویه مبلمان تان نمایید.  در انتها توصیه می کنیم برای تعیین متراژ مناسب پارچه مبلی تان بهتر است از افراد خبره ای هم مشاوره بگیرید .

مطالعه این مطلب هم به شما پیشنهاد میکنیم: 

آشنایی با پارچه مبلی مسکو

میانگین امتیاز 4.9 / 5. تعداد امتیاز 115

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *