تعویض پارچه مبل در خانه -تعویض رویه مبل در خانه
دکوراسیون

تعویض پارچه مبل در خانه | تعویض رویه مبل در خانه

تعویض پارچه مبلی: یکی از پرکاربردترین وسایل در منزل یا محیط کار مبلمان هستنند که تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون دارند. ممکن است پارچه مبل ها به ویژه مبلمان راحتی به خاطر استفاده مکرر بعد از مدتی حالت اولیه و زیبایی خود را از دست بدهد. یکی از بهترین روش ها برای نو کردن مبلمان، عوض کردن پارچه مبل است. عوض کردن پارچه های مبلی در خانه کار خیلی سختی نیست و با چند ترفند ساده قابل اجرا است.

برای خرید و مشاهده قیمت انواع پارچه مبلی به فروشگاه آداک پریمیوم مراجعه کنید

تعویض پارچه مبلی

جدا کردن پارچه مبل | تعویض پارچه مبلی

پرفروش ترین محصولات

حتما بخوانید:

اصطلاحات رایج در بازار پارچه مبلی

نکات مهم درباره تعویض پارچه مبل در خانه

برای تعویض پارچه مبل در خانه، در صورتی که چارچوب مبل مشکلی نداشته باشد می توانید کار تعویض پارچه را انجام دهید. در ادامه مراحل عوض کردن رویه مبل را به ترتیب شرح می دهیم.

  • جدا کردن روکش قبلی از مبل: در مرحله اول برای تعویض رویه مبل، ابتدا باید نقطه اتصال پارچه به کلاف را پیدا کنید. سپس با دقت زیاد پارچه مبلی که با منگنه یا چسب به اسکلت چسبیده را جدا کنید.
  • پهن کردن روکش قبلی روی زمین: بعد از جدا کردن رویه مبل، آن را به طور صاف روی زمین پهن کنید و به دقت اندازه آن را بگیرید. اندازه گیری صحیح و دقیق اهمیت زیادی برای عوض کردن پارچه مبلی دارد. باید دقت کنید تا اندازه قسمت هایی که زیر دوخت هستند را فراموش نکنید. می توانید از روکش قبلی به عنوان الگو برای روکش جدید استفاده کنید.
  • بریدن و چسباندن روکش جدید: در مرحله بعدی برای عوض کردن پارچه مبل، روکش جدید را با یک قیچی تیز ببرید. بعد از دوخته شدن پارچه جدید، آن را طبق الگو روی مبل بکشید و از زیر مبل و دو طرف آن با کمک منگنه یا چسب بچسبانید. مرحله کشیدن پارچه روی مبل به دقت زیادی نیاز دارد و از مهم ترین مراحل تعویض پارچه مبلی است. در این مرحله اگر پارچه را به اندازه کافی نکشید، چروک می شود و اگر زیاد کشیده شود، امکان پارگی پارچه وجود دارد.

یکی دیگر از نکاتی که در تعویض رویه مبل اهمیت دارد، انتخاب یک پارچه مبلی با کیفیت و مناسب است. در صورتی که پارچه مبلی شما کیفیت بالایی داشته باشد، می توانید مدت بیشتری از مبلمان خود استفاده کنید. در هنگام خرید پارچه مبلی، پارچه ای انتخاب کنید که با دکوراسیون خانه شما هماهنگی داشته باشد.

قبل و بعد از تعویض پارچه مبلی

قبل و بعد از تعویض پارچه مبلی

حتما بخوانید:

هزینه تعویض رویه 1401

سئوالات متدوال در مورد تعویض پارچه مبلی

  1. آیا عوض کردن پارچه مبلمان راحتی کار آسانی است؟

مبلمان راحتی دوخت ساده ای دارند و در بسیاری از موارد دوخت تشک جدا از پشتی مبل است. به این ترتیب می توانید کار عوض کردن پارچه مبل راحتی را خودتان انجام دهید.

  1. رویه کوبی مبل شامل چند مرحله است و چگونه انجام می شود؟

رویه کوبی مبل در دو مرحله انجام می شود. در مرحله اول کلاف مبل با مواد زیر کار پوشش داده می شود و در مرحله بعدی پارچه رومبلی روی مبل کشیده می شود.

جمع بندی

برای تعویض پارچه مبلی باید در خیاطی مهارت داشته باشید و به اندازه کافی صبر و حوصله داشته باشید. در غیر این صورت بهتر است کار تعویض پارچه را به یک خیاط ماهر بسپارید تا کار دوخت پارچه مبلی را برای شما انجام دهد.

برای خرید انواع پارچه های مبلی با کیفیت و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل عوض کردن رویه مبل، با کارشناسان ما در آداک پریمیوم تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید:

دکوراسیون دیوار خانه خود را با 9 ایده خلاقانه نو کنید

رویه کوبی مبل چیست
Read More
دکوراسیون

رویه کوبی مبل چیست

یکی از مراحل اصلی برای ساخت یا تعمیر مبلمان راحتی، رویه کوبی مبل است. با رویه کوبی پارچه مبلی تعویض و ظاهر مبلمان قدیمی عوض می شود و مشکلاتی همچون پارگی و سوختگی از...

ادامه مطلب

معرفی پارچه برای مبل استیل
Read More
دکوراسیون

معرفی پارچه برای مبل استیل

مبلمان استیل یکی از پرطرفدارترین مبلمان هستند و نقش مهمی در زیباتر شدن طراحی و دکوراسیون خانه دارند. انتخاب پارچه برای مبل استیل، اهمیت زیادی دارد و باید با توجه به سایر دکوراسیون انتخاب...

ادامه مطلب

آشنایی با پارچه مبلی پورشه
Read More
دکوراسیون

آشنایی با پارچه مبلی پورشه

یکی از انواع پارچه مبلی، پارچه مبلی پورشه است و تفاوت آن با سایر پارچه های مبلی، نوع بافتش است. پارچه های پورشه در مدل های ساده و طرح دار موجود هستند و رنگ...

ادامه مطلب

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز 111

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *