تعویض پارچه مبلی
دکوراسیون

تعویض پارچه مبل | تعویض رویه مبل

تعویض پارچه مبلی: یکی از پرکاربردترین وسایل در منزل یا محیط کار مبلمان هستنند که تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون دارند. ممکن است پارچه مبل ها به ویژه مبلمان راحتی به خاطر استفاده مکرر بعد از مدتی حالت اولیه و زیبایی خود را از دست بدهند و آسیب ببینند. یکی از بهترین روش ها برای نو کردن مبلمان، تعویض پارچه مبل است. در عوض تعویض پارچه مبلی در خانه کار خیلی سختی نیست و با چند ترفند ساده قابل اجرا است.

 

تعویض روکش مبل

گرچه تعویض روکش مبل در خانه قابل انجام میباشد ولی این یک عمل ساده نمیباشد و در اکثر مواقع چیزی نتیجه، چیزی که میخواهیم نمیشود، به همین دلیل این کار را بهتر است به یک کاربلد سپرد تا در بهترین حالت روکش مبل را تعویض کند، امروزه تعویض روکش مبل در تهران و بیشتر شهر های ایران انجام میشود و شما با خیال راحت می توانید روکش مبل خود را تعویض کنید. در ادامه توضیحات بیشتری در این مورد داده خواهد شد.

 

تعویض روکش مبل راحتی

برای تعویض روکش مبل در تهران، می توانید به مراکز معتبر فروش پارچه مبلی مراجعه کنید. پارچه های مبلمان راحتی باید نرم و لطیف باشند و افراد هنگام نشستن روی آن احساس راحتی کنند. پارچه های کتان یکی از بهترین پارچه ها برای مبلمان راحتی هستند. پارچه های مبلی کتان، علاوه بر داشتن کیفیت بالا، در طرح های مختلفی موجود هستند. این پارچه ها بافت شلی دارند و به راحتی روی مبلمان راحتی قرار می گیرند.

 

تعویض پارچه مبل استیل

مبلمان استیل یکی از پرطرفدارترین انواع مبلمان هستند و فضای خانه را خیلی شیک و زیبا می کنند. یکی از بهترین پارچه ها برای تعویض روکش مبل استیل، پارچه کریستال است. این پارچه به خاطر داشتن بافت طلاکوب و برجسته اش، ظاهر مبلمان را خیلی زیبا می کند. زمانی که این پارچه در کنار کنده کاری مبل های استیل قرار می گیرد، زیبایی مبل را چند برابر می کند.

 

تعویض رویه

 

هزینه تعویض رویه مبل 

هزینه تعویض رویه مبل چقدر است؟ چه عواملی هزینه تعویض روکش مبل را تعیین میکنند؟  بدون تردید شنیده اید که فرآیند تعویض روکش مبل و پارچه مبلی، ارزان تر و به صرفه تر از خرید سرویس مبلمان جدید است. در این محتوا از مجموعه آداک پریمیوم قرار است به تخمین هزینه تعویض پارچه مبل بپردازیم تا با اطمینان کامل اقدام به تعویق روکش مبل خود کنید. هزینه رویه کوبی مبل بسته به عوامل گوناگونی متغیر است. در ادامه این مطلب مجله آداک به بررسی مواردی خواهیم پرداخت که بر هزینه تعویض رویه مبل تاثیر گذار هستند.

 

تعویض روکش مبل

 

عوامل تاثیر گذار بر هزینه تعویض رویه مبل

اگر بخواهیم رویه مبل را عوض کنیم چه کار باید بکنیم و هزینه تعویض رویه مبل تحت تاثیر چه عواملی قرار می گیرد؟

 • در تعویض رویه مبل لازم است تا پارچه تشک ها و پشتی ها، فوم و فنرها را نیز عوض کنیم. 
 • قیمت نوع و جنس پارچه ای که قرار است برای رویه مبل استفاده کنیم، میزانی که فوم ها و اسفنج ها نیاز به تعمیر دارند و اندازه و شکل اسکلت مبل همگی جزو عوامل تاثیر گذار بر قیمت تعویض رویه مبل هستند.
 •  از آنجایی که قیمت پارچه مناسب برای مبل استیل گران تر هستند، تعویض رویه مبل های استیل هم گران تر از مبل های استیل خواهد بود.
 • از دیگر  عوامل تاثیر گذار بر هزینه تعویض رویه مبل اندازه مبل و جزئیات طراحی آن، اندازه و ضخامت فوم، مقدار پارچه مورد نیاز، رنگ و زیبایی آن است.

 راحتی تمیزکاری و نظافت پارچه را هم در هنگام انتخاب و خرید پارچه مناسب برای رویه مبلمان در نظر داشته باشید. به طور متوسط حداکثر قیمتی که مبل سازان برای تعویض رویه مبلمان در نظر میگیرند، حدود 2 میلیون و 500 هزار تومان و حداقل قیمت آن حدود 800 هزار تومان است. البته همانطور که گفتیم هزینه تعویض رویه مبل استیل بیشتر از هزینه تعویض رویه مبل راحتی خواهد بود. در ضمن بهتر است بدانید که هزینه تعویض رویه صندلی های پشتی دار در مقایسه با تعویض تنها نشیمنگاه صندلی بالاتر خواهد بود.

بهتر است این را هم بدانید که هزینه تعویض رویه مبل با توجه به نوع پارچه انتخابی توسط مشتری، قیمت پارچه و دستمزدی که تعمیرکاران مبل می گیرند، محاسبه می شود.

 

عوض کردن پارچه مبل

 

تاثیر نوع پارچه بر هزینه تعویض رویه مبل

نوع پارچه از عوامل اصلی و مهم موثر بر هزینه تعویض رویه مبل میباشد. امروزه پارچه رویه مبلمان دارای انواع مختلفی می باشد که هر یک قیمت کاملا متفاوتی دارند. بنابراین هر چقدر هزینه پارچه مبلی بیشتر باشد هزینه کلی تعویض پارچه مبلی نیز در نهایت افزایش خواهد یافت.

 

تاثیر اندازه و نوع ساختار مبلمان بر قیمت تعویض رویه

بدون تردید مبلمان بزرگتر نیاز به پارچه مبلی بیشتری دارند. از سوی دیگر تعمیرکار نیاز به  زمان بیشتر برای کار کردن بر روی مبل دارد. از این رو هرچه مبلمان شما بزرگ تر باشد، هزینه تعویض رویه مبل نیز بیشتر خواهد بود. یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت نهایی تعویض روکش مبلمان، ساختار و نوع اسکلت مبلمان میباشد. در برخی مبلمان تعمیرکار با اسکلت خاصی روبرو هست که دشواری بیشتری به همراه داشته و زمان بیشتری نیاز به تعمیر دارد.

 

تاثیر میزان آسیب زیرکار مبل بر هزینه تعویض  روکش مبل

یکی دیگر از مواردی که بر افزایش هزینه تعویض پارچه مبل تاثیر گذار است، آسیب دیدن زیر کار مبل است. در صورتی که نیاز به تعویض زیر کار مبل به خصوص فون، فکر ها و اسفنج ها باشد، هزینه کلی تعویض رویه مبل افزایش خواهد یافت. در برخی از موارد تعمیر و تعویض زیر کار مبلمان هزینه بسیار بالایی دارند. بنابراین قبل از هرگونه اقدامی میزان آسیب دیدگی را بررسی کنید که آیا تعویض رویه مبل ارزش دارد یا نه؟

 

میزان تاثیر دستمزد تعمیرکار بر هزینه های کلی

مورد بعدی که بر تعیین هزینه تعویض رویه مبل تاثیر گذار است، دستمزد تعیین شده از طرف تعمیرکار است. مطمئنا هر چه قدر تعمیرکار مبلمان شما ماهر و با تجربه باشد، هزینه دریافتی بابت تعویض روکش مبل افزایش خواهد یافت. توصیه میشود برای داشتن مبلمانی با کیفیت پس از انجام تعمیرات بر روی آن، حتما کار خود را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید. در غیر این صورت دوباره با هزینه های اضافی روبرو خواهید شد. علاوه بر این تعمیرکاران بر اساس میزان سختی کار، زمانی که صرف تعمیر مبلمان شما میکنند و نوع پارچه دستمزد خود را تعیین میکنند.

 

عوض کردن رویه مبل

 

نکات مهم در تعویض رویه انواع مبلمان

در صورتی که قصد تعویض روکش مبل را دارید، پارچه ای انتخاب کنید که رنگ و طرح آن با سایر دکوراسیون هماهنگ باشد. بهتر است هنگام انتخاب المان های مختلف را در نظر بگیرید و رنگ پارچه مبلی را متناسب با رنگ دیوار و سایر وسایل انتخاب کنید. اگر کاغذ دیواری شما طرح دار است، پارچه رو مبلی ساده انتخاب کنید.

اگر فضای خانه شما بزرگ نیست، پارچه های روشن و شاد انتخاب کنید. پارچه های رومبلی روشن، فضای خانه را بزرگتر نشان می دهند.

برای تعویض روکش مبل هایی که زیاد از آنها استفاده می کنید، از پارچه های طرح دار استفاده کنید. لکه های روی این پارچه ها، کمتر دیده می شوند.

در حال حاضر تعویض روکش مبل در تهران و بسیاری از شهرهای دیگر انجام می شود و پارچه های رو مبلی در مدل ها و جنس های مختلف در بازار به فروش می رسند. شما می توانید بهترین پارچه های مبلی برای تعویض روکش مبل را از فروشگاه اینترنتی آداک پریمیوم تهیه کنید. 

 • مبل های راحتی: جنس پارچه اینگونه مبل ها طوری است که بعد از استفاده زیاد از آنها کثیف یا رنگ پریده می شوند. اگر بدنه مبلمان راحتی تان آسیب چندانی ندیده، بهتر است به جای خرید مبلمان تازه، فکری برای تعویض رویه مبلمان تان بکنید. فقط این مورد را در نظر بگیرید که در انتخاب نوع پارچه برای رویه مبل تان دقت کافی به خرج دهید. رنگ پارچه علاوه بر همخوانی داشتن با طراحی نباید زود چرک یا کثیف شود.
 • مبل های استیل: پارچه های خاصی برای رویه این مبل ها استفاده می شود که باعث زیباتر و شیک تر شدن دکوراسیون محیط می شود. اما این پارچه ها در صورتی که مدت زمان طولانی از آنها استفاده کنیم کهنه شده و ظاهرشان جلوه بدی به خود می گیرند. در این مواقع بهتر است از یک تعمیرکار مبلمان بخواهید تا رویه مبلمان تان را عوض کند. تعویض رویه مبل های استیلی که از چرم است، باید توسط متخصصین مجرب انجام شود.
 • مبل چرم: این نوع مبلمان بسیار گران بوده و بیشتر در محیط های اداری استفاده می شوند. چرم اگر در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد، بعد از یک مدت کهنه و پوسته پوسته می شود. هزینه تعویض رویه مبل چرم بسیار بالا است و تعمیر مبل برایتان به صرفه تر خواهد بود. از تخصص و تجربه افراد متخصص و ماهر در تعمیر مبلمان چرم تان بهره بگیرید. شما با این کار مطمئن می شوید که مبلتان با بهترین کیفیت تعمیر خواهد شد.

 

تعویض پارچه مبلی

 

نکات مهم درباره تعویض پارچه مبل در خانه

برای تعویض پارچه مبل در خانه، در صورتی که چارچوب مبل مشکلی نداشته باشد قابل انجام میباشد. در ادامه مراحل عوض کردن رویه مبل را به ترتیب شرح می دهیم.

 • جدا کردن روکش قبلی از مبل: در مرحله اول برای تعویض رویه مبل، ابتدا باید نقطه اتصال پارچه به کلاف را پیدا کنید. سپس با دقت زیاد پارچه مبلی که با منگنه یا چسب به اسکلت چسبیده را جدا کنید.
 • پهن کردن روکش قبلی روی زمین: بعد از جدا کردن رویه مبل، آن را به طور صاف روی زمین پهن کنید و به دقت اندازه آن را بگیرید. اندازه گیری صحیح و دقیق اهمیت زیادی برای عوض کردن پارچه مبلی دارد. باید دقت کنید تا اندازه قسمت هایی که زیر دوخت هستند را فراموش نکنید. می توانید از روکش قبلی به عنوان الگو برای روکش جدید استفاده کنید.
 • بریدن و چسباندن روکش جدید: در مرحله بعدی برای عوض کردن پارچه مبل، روکش جدید را با یک قیچی تیز ببرید. بعد از دوخته شدن پارچه جدید، آن را طبق الگو روی مبل بکشید و از زیر مبل و دو طرف آن با کمک منگنه یا چسب بچسبانید.
 •  مرحله کشیدن پارچه روی مبل به دقت زیادی نیاز دارد و از مهم ترین مراحل تعویض پارچه مبلی است. در این مرحله اگر پارچه را به اندازه کافی نکشید، چروک می شود و اگر زیاد کشیده شود، امکان پارگی پارچه وجود دارد، پس در این مرحله باید دقت زیادی به خرج دهید زیرا اگر اشتباه کنید همه کار خراب خواهد شد.

یکی دیگر از نکاتی که در تعویض رویه مبل اهمیت دارد، انتخاب یک پارچه مبلی با کیفیت و مناسب است. در صورتی که پارچه مبلی شما کیفیت بالایی داشته باشد، می توانید مدت بیشتری از مبلمان خود استفاده کنید. در هنگام خرید پارچه مبلی، پارچه ای انتخاب کنید که با دکوراسیون خانه شما هماهنگی داشته باشد.

 

تعویض پارچه مبل در خانه

 

جمع بندی

برای تعویض پارچه مبلی باید در خیاطی مهارت داشته باشید و به اندازه کافی صبر و حوصله داشته باشید. در غیر این صورت بهتر است کار تعویض پارچه را به یک خیاط ماهر بسپارید تا کار دوخت پارچه مبلی را برای شما انجام دهد.

با محاسبه مواردی که بر هزینه تعویض رویه مبل تاثیر گذار هستند، بدون شک به این موضوع پی برده اید که هزینه کلی تعویض پارچه مبلی کمتر از خرید مبلمان است. بنابراین توصیه میشود در صورتی که زیر کار مبلمان از بین نرفته است، اقدام به تعویض پارچه مبل کنید. تعویض روکش مبل برایتان به صرفه تر خواهد بود.

برای خرید انواع پارچه های مبلی با کیفیت و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل عوض کردن رویه مبل، با کارشناسان ما در آداک پریمیوم تماس بگیرید.

 

تعویض کردن پارچه مبلی

 

سوالات متداول در مورد تعویض پارچه مبلی

 

هزینه تعویض پارچه های رومبلی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت تعویض پارچه مبل در تهران به جنس و طرح پارچه و مرکز خرید پارچه بستگی دارد.

 

آیا پارچه های میکروفایبر پارچه های مناسبی برای تعویض روکش هستند؟

این پارچه ها به خاطر بافت محکمی که دارند، پارچه های مناسبی برای تعویض روکش مبل هستند. پارچه میکروفایبر ترکیبی از نایلون و پلی استر است و مایعات به بافت آن نفوذ نمی کنند.

 

آیا عوض کردن پارچه مبلمان راحتی کار آسانی است؟

مبلمان راحتی دوخت ساده ای دارند و در بسیاری از موارد دوخت تشک جدا از پشتی مبل است. به این ترتیب می توانید کار عوض کردن پارچه مبل راحتی را خودتان انجام دهید.

 

رویه کوبی مبل شامل چند مرحله است و چگونه انجام می شود؟

رویه کوبی مبل در دو مرحله انجام می شود. در مرحله اول کلاف مبل با مواد زیر کار پوشش داده می شود و در مرحله بعدی پارچه رومبلی روی مبل کشیده می شود.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز 112

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *