رفع جای سوختگی سیگار روی پارچه مبل
دکوراسیون

رفع جای سوختگی سیگار روی پارچه مبل

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای مبلمان راحتی ایجاد شود، جای سوختگی روی پارچه مبل به خاطر ریختن خاکستر سیگار است. گاهی اوقات ممکن است جای این سوختگی خیلی عمیق باشد و منجر به سوراخ شدن پارچه مبلی شود. در صورتی که سوختگی پارچه مبلی با سیگار در حد لکه باشد، با مواد شیمیایی پاک می شود. مواد شوینده در صورتی موثرند که خاکستر سیگار بافت پارچه را از بین نبرده باشد. در سوختگی های عمیق که بافت پارچه از بین رفته باشد، جای سوختگی با وصله دوزی از بین می رود. با ما تا انتهای این مطلب مجله آداک همراه باشید.

سوختگی سیگار روی پارچه مبل

سوختگی سیگار روی پارچه مبل | سوختگی پارچه مبلی با سیگار

پرفروش ترین محصولات

روش های برطرف کردن جای سوختگی سیگار روی پارچه مبلی

روش های مختلفی برای برطرف جای سوختگی سیگار روی پارچه مبل وجود دارد. قبل از انجام هر کدام از این روش ها، ابتدا باید جای سوختگی را با یک برس نرم تمیز کنید تا خاکستر کاملاً پاک شود. در ادامه این مقاله روش های پاک کردن جای سیگار را به اختصار شرح می دهیم.

  • شستشو با مواد شوینده: در این روش برای از بین رفتن جای سوختگی روی مبل، باید مواد شوینده را روی لکه بریزید. سپس با یک دستمال روی لکه بکشید و اجازه دهید ماده شویده روی جای سوختگی مبل حل شود. بهتر است پارچه را طبق برچسب راهنمای شستشو بشورید و سپس بگذارید در دمای محیط خشک شود. در صورت باقی ماندن جای سوختگی، می توانید از یک پاک کننده قوی تر مثل پاک کننده های اکسیژن استفاده کنید.
  • شستشو با گلیسیرین: یکی دیگر از روش های برای پاک کردن جای سوختگی سیگار روی پارچه مبل، استفاده از مخلوط آب و گلیسیرین است. در این روش پارچه ای را با مخلوط آب و گلیسرین خیس کنید و روی جای سوختگی بکشید. محلول باید چند ساعت روی پارچه مبلی بماند. بعد از چند ساعت محل را با یک پارچه دیگر تمیز کنید و آب بکشید.
  • شستشو با براکس: براکس نوعی ماده شیمیایی است که به تنهایی یا بعد از استفاده از گلیسیرین برای پاک کردن جای سوختگی روی مبل با سیگار موثر است. برای استفاده از براکس، باید یک قاشق غذا خوری از آن را با دو فنجان آب گرم هم بزنید. سپس با استفاده از یک پارچه این محلول را روی محل سوختگی بکشید و بعد از شستن با یک پارچه تمیز خشک کنید.
  • شستشو با هیدروژن پراکسید: قبل از استفاده از هیدروژن پراکسید آن را روی قسمت کوچکی از پارچه امتحان کنید و مطمئن شوید آسیبی به پارچه نمی زند. سپس آب و این ماده را به نسبت 3 به 1 با هم ترکیب کنید و بعد با پارچه ای را که با این ترکیب خیس شده را روی محل سوختگی بکشید. در مرحله بعدی با اتویی که روی حرارت متوسط است، محل مورد نظر را خشک کنید.
رفع جای سوختگی سیگار روی پارچه مبل

رفع جای سوختگی سیگار روی پارچه مبل

سئوالات متداول در مورد از بین بردن جای سوختگی با سیگار

  1. آیا می توان با استفاده از جوش شیرین محل سوختگی سیگار را از مبل پاک کرد؟

بله. مخلوط جوش شیرین و آب برای از بین بردن جای سوختگی سیگار روی پارچه مبل، به ویژه پارچه های ابریشم گزینه مناسبی است.

  1. سوختگی های خیلی جزئی با چه روشی برطرف می شود؟

اگر لکه سوختگی در اثر سیگار کم باشد، با الکل و پنبه برطرف می شود.

جمع بندی

در صورتی که جای سوختگی روی مبل با سیگار عمیق باشد، باید قسمت سوخته را ببرید. سپس یک تکه پارچه از مبل که در دید نیست را برش دهید و روی قسمت سوخته قرار دهید. در مرجله بعدی لبه داخلی قسمت سوراخ را چسب بزنید و یک کاغذ مومی روی آن بگذارید. سپس یک جسم سنگین روی آن بگذارید تا دو لبه به هم بچسبد.

برای خرید انواع چارچه مبلی با کیفیت می توانید با کارشناسان ما در آداک پریمیوم تماس بگیرید.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز 1

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *