5 قانون طلایی برای مرتب نگه داشتن خانه
دکوراسیون

5 قانون طلایی برای مرتب نگه داشتن خانه

رعایت نظم محیط به همه ما آرامش می دهد؛ به همین دلیل بسیاری از ما به دنبال ترفندهایی برای مرتب نگه داشتن خانه به صورت دائمی هستیم. با رعایت یکسری نکات ساده می توان جلوی ریخت و پاش و به هم ریختگی خانه را گرفت و به جای مرتب کردن یکباره منزل، از نظم همیشگی آن لذت برد. در این مطلب مجله آداک قصد داریم شما را با 5 قانون طلایی که می توانند در این زمینه بسیار کمک کننده باشند آشنا کنیم؛ پس با ما همراه بمانید.

مرتب نگه داشتن خانه

مرتب نگه داشتن خانهپارچه مبلی

1- تخت خوابتان را هر روز صبح مرتب کنید.

هر روز صبح بعد از بیدار شدن تخت خواب را مرتب کنید

تخت خواب یکی از بخش های مهم اتاق خواب است که مرتب بودن آن سبب می شود اتاق تا حد زیادی تمیز و منظم به نظر برسد. بنابراین بهتر است هر روز صبح پس از آن که از خواب بیدار می شوید، این کار را انجام دهید. همچنین سعی کنید وسایل روی میز آرایش را پس از استفاده در جای خود قرار دهید. با انجام این کار دیگر با صحنه ای مواجه نمی شوید که در آن تمامی لوازم روی میز آرایش به هم ریخته اند و نیاز به یک تمیزکاری حسابی دارند.

مرتب نگه داشتن خانه

مرتب نگه داشتن آشپزخانه

2- مرتب نگه داشتن خانه | داشتن یک آشپزخانه مرتب

اگر می خواهید یک خانه مرتب داشته باشید، باید به تمیزی آشپزخانه خود اهمیت زیادی بدهید. به دلیل اینکه معمولا هر روز در این فضا آشپزی می کنید، تمیز نکردن مداوم آن سبب می شود که با یک نمای کثیف و نامنظم مواجه شوید. برای جلوگیری از این موضوع بهتر است پس از هر بار غذا پختن، گاز را تمیز کنید تا چربی ها روی یکدیگر جمع نشوند. اگر منزل شما دارای یک تراس یا حیاط پشتی است، می توانید با قرار دادن یک گاز کوچک در آن، سرخ کردن خوراکی ها را در آنجا انجام دهید تا از روغنی شدن گاز جلوگیری کنید. همچنین پس از هر بار صرف غذا بهتر است ظرف ها در همان موقع شسته شوند تا در آخر شب با کوهی از ظرف های نشسته روبرو نشوید.

آشپزخانه مرتب

3- مرتب نگه داشتن خانه با قرار دادن وسایل در جای خود

یکی از راهکارهای اساسی برای مرتب نگه داشتن خانه این است که سعی کنید هر وسیله ای را پس از استفاده در سر جای خود قرار دهید. ممکن است فرزندان کوچکی داشته باشید که همه چیز را پخش می کنند. شما می توانید برای جلوگیری از این کار برای آن ها قانون بگذارید که برای رفتن به سراغ بازی جدید باید وسایل بازی قبلی را جمع کنند. همچنین می توانید برخی از وسایل را در بالای کمد یا ارتفاع های زیاد بگذارید تا بچه ها نتوانند آن ها را روی زمین بریزند. به هر حال هر موقع دیدید وسیله ای در سر جایش نیست و روی زمین است، همان موقع آن را در سر جایش بگذارید.

4- مرتب نگه داشتن خانه با تمیز کردن کف و فرش

مرتب نگه داشتن خانه

برای داشتن یک خانه مرتب باید به تمیز بودن سنگ فرش، پارکت و یا فرش ها توجه کنید. اگر منزلتان دارای سنگ فرش یا پارکت است، پس از دیدن لکه روی آن ها کافی است همان موقع دست به کار شوید تا در کمترین زمان آن لکه را از بین ببرید. همچنین اگر از فرش استفاده می کنید، با کمک شامپوهای فرش می توانید لکه های ایجاد شده را از بین ببرید. چرا که در صورت ماندگاری طولانی مدت به سختی پاک خواهند شد. همچنین بهتر است به صورت مرتب منزل خود را جارو بزنید تا از جمع شدن مورچه ها و حشرات جلوگیری نمایید.

5- از شلف های دیواری استفاده کنید.

اگر وسایل زیادی دارید که نمی دانید آن ها را در کجا قرار دهید، استفاده از شلف های دیواری یکی از بهترین راه ها برای نظم بخشیدن به آن ها است. این کار یکی از ترفندهای طلایی برای مرتب نگه داشتن خانه است. همچنین شما می توانید با قرار دادن گلدان و قاب عکس در این شلف ها، نمایی زیبا را ایجاد نمایید.

در پایان امیدواریم بتوانید با استفاده از نکات و ترفندهای بیان شده در این مقاله از داشتن یک خانه مرتب و تمیز لذت ببرید.

خرید انواع لوستر برای خانه و محل کار

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز 125

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *