خرید پارچه رومبلی جدید
دکوراسیون

تعویض پارچه رومبلی یا خرید مبل جدید

بعد از گذشت زمان ممکن است پارچه رومبلی شما فرسوده شود و زیبایی اولیه خودش را از دست دهد. در این مواقع با تعویض کردن پارچه رومبلی میتوانید از هزینه خرید مبل جدید پیشگیری کنید و تنها با تعویض رومبلی، صاحب مبلی نو شوید؛ البته اگر علاوه بر پارچه مبل بخش های دیگر آن مانند بدنه و پایه دچار آسیب جدی شده باشند، بهتر است به خرید مبل جدید فکر کنید.

برای آشنایی بیشتر با موضوع تعویض پارچه رومبلی تا انتهای این مقاله از مجله داک همراه ما باشید.

تعویض رومبلی بهتر است یا خرید مبل جدید؟

شاید با خرید مبلمان نو صاحب محصولی پر زرق و برق شوید اما واقعیت این است که تعویض رومبلی هم دقیقا همان کار را برای شما انجام می دهد. علاوه بر اینکه هزینه کمتری در مقایسه با خرید مبل جدید پرداخت می کنید دلایل دیگری هم وجود دارد که شما را نسبت به تعویض رومبلی مصمم تر می کند. این دلایل عبارتند از:

  • در زمان تعمیر مبلمان و تعویض رومبلی از میزان حجم ضایعات محیط زیست کاسته می شود.
  • مبلمان جدید با توجه به چینی بودن مواد اولیه از کیفیت سابق برخوردار نیستند با تعویض رومبلی میتوانید ضمن حفظ زیبایی، مبلمان سابق و باکیفیت خودتان را نیز داشته باشید.

تعویض پارچه رومبلی بر عهده چه کسی است؟

قدم اولی که در زمان تعویض پارچه رومبلی باید بردارید تعیین کسی است که این کار را به نحو احسن انجام دهد. توصیه می کنیم این کار را به دست یک تعمیر کار مبل ماهر بسپارید. بدنه و کلاف مبل اگر سالم است تنها میتوانید پارچه را تعویض کنید و از زیبایی مجدد آن لذت ببرید.

اگر می خواهید کار تعویض رومبلی را خودتان انجام دهید باید ابتدا پارچه مبل را با احتیاط از کلاف آن جدا نمایید. در این مرحله پارچه هایی که کلاف چسبیده شده است را پیدا کنید و با احتیاط این پارچه را از منگنه جدا کنید. باید پارچه را به شکل سالمی در آورید. در ادامه با قرار دادن پارچه مبل روی زمین، آن را به شکل دقیق اندازه گیری کنید و اندازه ها را با ترسیم الگو به صورت دقیق یادداشت کنید. حال با اندازه هایی که در دست دارید میتوانید برای خرید پارچه مبلی رجدید اقدام کنید.

کدام جنس پارچه بهتر است؟

راهنمای انتخاب انواع پارچه رومبلی

اگر قصد تعویض پارچه رومبلی را دارید بهتر است به جنس پارچه توجه ویژه ای داشته باشید. در حالت کلی رویه مبل ها از جنس چرم،‌ نخی، پشم، کتان، آکریلیک، نایلون و پلی استر هستند. در هنگام انتخاب هر کدام از پارچه های ذکر شده می بایست علاوه بر کیفیت، قیمت آنها را هم در نظر بگیرید. افزون بر آن اگر به دنبال پارچه هایی هستید که از آلرژی زایی کمتری برخوردار هستند می توانید از پارچه های نخی یا چرمی استفاده کنید. همچنین سراغ پارچه های پشمی یا مخملی نروید زیرا قابلیت جذب مواد موجود در اطراف مانند موهای حیوانات خانگی، گرد و غبار را دارند.

محبوب‌ترین جنس پارچه مبلی را انتخاب کنید.

در زمان تعویض رومبلی یا خرید مبل جدید به سراغ  پارچه های محبوب بروید. پارچه هایی قابلیت جذب لک کمتری دارند حتی اگر کثیف هم شوند به آسانی تمیز می شوند. این ویژگی به زیباتر دیده شدن مبل و افزایش ماندگاری آن کمک می کند.

توجه به رنگ پارچه در زمان تعویض رومبلی مهم است

در زمان تعویض رومبلی  بهتر است به میزان استفاده ای که از مبل خواهید کرد هم توجه کنید. برای مثال اگر میزان رفت و آمد در خانه زیاد است و از مهمان های زیادی پذیرایی می کنید، بهتر است از رنگ هایی برای پارچه مبل استفاده کنید که چرک تاب تر هستند. به عبارتی چرک روی آن ها به وضوح دیده نمی شود. معمولا رنگ های تیره از این ویژگی مثبت برخوردار هستند.

تعویض پارچه رومبلی آداک

و در آخر با فروشگاه آداک پریمیوم همراه شوید

اگر قصد تعویض رومبلی را دارید میتوانید به پارچه های موجود در فروشگاه اینترنتی آداک پریمیوم اعتماد کنید. میزان تنوع در رنگ و جنس پارچه ها در فروشگاه آداک گستردگی انتخاب بیشتری را در اختیار مشتریان می گذارند. در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید با شماره تلفن های موجود در سایت آداک پریمیوم تماس بگیرید.

میانگین امتیاز 4.9 / 5. تعداد امتیاز 103

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *