مکمل رنگ سبز در دکوراسیون
دکوراسیون

مکمل رنگ سبز در دکوراسیون داخلی

مکمل رنگ سبز در طراحی داخلی

رنگ سبز یک رنگ آشنا برای چشم انسان است زیرا این رنگ، رنگ اصلی طبیعت است. طراحان دکوراسیون داخلی رنگ سبز را رنگی مناسب در دکوراسیون می دانند. به این دلیل که تمایل مردم به رنگ طبیعی حتی در یک فضای بسته را توضیح می دهد.رنگ سبز را رنگ طبیعت مینامند و نماینگر زندگی، رشد، امید و نشاط است. همچنین طراحان به دنبال مکمل رنگ سبز در دکوراسیون داخلی هستند. در دکوراسیون داخلی رنگ پارچه مبلی، رنگ دیوارها، پرده ها، فرش و سایر المان های دیگر دکوراتیو بسیار حائز اهمیت هستند. در ادامه این نوشتار در مجله آداک، خواهیم دید که چه رنگ هایی مکمل رنگ سبز در دکوراسیون داخلی هستند و به شما در انتخاب رنگ مکمل رنگ سبز کمک خواهیم کرد.

مکمل سبز در طراحی داخلی

تحقیقات نشان میدهد که چشم انسان نمیتواند بیشتر از 7 هزار رنگ متفاوت را ببیند و تشخیص دهد. این در حالی است که در شرایط آزمایشگاهی برآورد شده است که چیزی حدود 10 هزار رنگ یونیک و مختلف وجود دارد. در مورد رنگ سبز، تحقیقات نشان می‌دهند که حدود 100 طیف گوناگون  از این رنگ موجود است که حتما تعدادی از آن ها را می‌شناسید( مغز پسته‌ای، سبز روشن، یشمی، سبز لجنی، سبز چمنی، شویدی، ارتشی و …).

ویژگی های رنگ سبز

ویژگی های رنگ سبز-آداک

سبز، یکی از رنگ های اصلی و جزو رنگ های دارای تن رنگی سرد می باشد. رنگ سبز بعد از رنگ آبی به عنوان دومین رنگ پر طرفدار جهان شناخته شده است. رنگ سبز نماد طبعیت، رشد و زندگی، تجدید حیات، پول ثروت، اعتماد به نفس، همدردی، محبت،خلاقیت، وفاداری، صلح، آرامش و ایمنی شناخته می شود.

سبز رنگ آرامش است و استرس، اضطراب و افسردگی را درمان می کند و فعالیت های مغز را بهبود می بخشد و باعث افزایش خلاقیت می شود. رنگ سبز عضلات بدن انسان آرام می کند، هیستامین خون شما را افزایش می دهد و موجب کاهش علائم آلرژی می شود. خوابیدن بر روی بالش به رنگ سبز باعث خوابیدن آرام تر با کیفیت تر می شود و از طاسی جلوگیری می کند. رنگ سبز یکی از بهترین رنگ ها برای زنان باردار است و از استرس و اضطراب آن ها جلوگیری می کند.

مکمل رنگ سبز در دکوراسیون داخلی چیست؟

یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب رنگ سبز در دکوراسیون تاثیر آن بر سلامتی است. دیوار های سبز رنگ، انسان را به تعادل روانی و آرام می رساند. رنگ سبز دارای تن رنگی سرد است و اگر با یک رنگ گرم ترکیب نشود، اثر دلپذیری و راحتی را ایجاد نمی کند. طراحان دکوراسیون پیشنهاد می کنند که در انتخاب مکمل رنگ سبز در دکوراسیون ویژگی های فضای داخلی دکوراسین را در نظر بگیرید.

سبز در دکوراسیون داخلی- پارچه مبلی سبز

برای مثال، فضای داخلی کلاسیک نیاز به انتخاب رنگ های عمیق تر دارند اما تن های رنگی پاستیلی برای فضای داخلی مدرن مناسب تر خواهند بود. خوب است بدانید رنگ سبز باعث بزرگ نشان دادن فضا می شود. بنابراین برای اتاق های کوچک مناسب است.
<

رنگ سفید و سبز در دکوراسیون داخلی

سفید مکمل رنگ سبز

سفید مکمل رنگ سبز

رنگ سفید در ترکیب متعادل با رنگ سبز احساس سبکی را ایجاد می کند. پالت روشن برای هر اتاقی مانند اتاق نشیمن، اتاق کودکان، آشپز خانه یا حمام مناسب است. رنگ سفید در فضای داخلی اتاق کوچک امکان بزرگ نمایی را ایجاد می کند. بسیار مرسوم است که به هنگام چیدمان مبلمان از دو رنگ متفاوت اما مکمل به هنگام خرید پارچه مبلی استفاده میکنند. مثلا ست دو نفره پارچه مبلی سبز و ست مبل راحتی تک نفره پارچه مبلی سفید دارد. استفاده از این دو رنگ میتواند در مورد رنگ پارچه مبلی یا پارچه کوسن اتفاق بیوفتد.

ترکیب دیوار های سفید با مبلمان سبز در نشیمن، کابینت های سفید و قفسه های سبز در آشپزخانه نمونه ای از این ترکیب رنگ هستند که دکوراسیون زیبایی را به ارمغان می آورد.

رنگ زرد مکمل رنگ سبز است

یکی از رنگ های محبوب که به عنوان مکمل رنگ سبز شناخته میشود زرد است. ترکیب این دو در دکوراسیون داخلی بسیار زیبا و دلنشین خواهد بود. پارچه مبلی زرد رنگ و پرده ها با پارچه سبز و بالعکس. همینطور اگر از پارچه مبلی سبز رنگ استفاده میکنید با استفاده از پارچه کوسن زرد رنگ ترکیبی بی نظیر خلق خواهید کرد. استفاده از این ترکیب رنگ در اتاق خواب نیز طرفداران بسیار زیادی دارد. دیوار زرد رنگ و روتختی سبز و استفاده از المان های طبیعی در اتاق خواب بسیار آرامش بخش خواهد بود.

رنگ آبی و سبز در دکوراسیون داخلی

هارمونی سبز و آبی

رنگ آبی کاملا با رنگ سبز مطابقت دارد و به همان اندازی طبیعی است. سبز رنگ جنگل و آبی رنگ دریا را تداعی می کند. طراحان دکوراسیون داخلی ترکیب رنگ آبی و سبز را برای اتاق کودک، آشپز خانه و حمام مناسب می دانند. این دو رنگ با هم مرتبط هستند. بنابراین بدون هیچ مشکلی با هم سازگار می شوند.

رنگ قرمز و سبز در دکوراسیون داخلی

طراحان دکوراسیون داخلی به ندرت از ترکیب رنگ قرمز و رنگ سبز استفاده می کنند. زیرا رنگ قرمز ماهیت تهاجمی به عنوان مکمل رنگ سبز دارد. از رنگ  قرمز و سبز می توان در فضای داخلی استفاده کرد اما باید رنگ آن روشن تر . مثلا در سبک کلاسیک ترکیب دیوار های سبز تیره با پرده های به رنگ شرابی انتخاب عالی هستند. در صورتیکه پارچه مبلی شما سبز است میتوانید از پارچه کوسن قرمز روشن یا شرابی و پرده های شرابی رنگ در دکوراسیون فضای داخلی استفاده کنید. فرض کنید که پارچه مبلی قرمز تهیه کرده اید، در این حالت میتوانید از پرده سبز و یا فرش سبز رنگ در دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید.

ترکیب رنگ قرمز و سبز در دکوراسیون

قهوه ای مکمل رنگ سبز

ترکیب سبز و قهوه ای در دکوراسیون با سبک مدرن و کلاسیک بسیار سازگار هستند. در طبیعت یک درخت ترکیب این دو رنگ را در چوب به عنوان تنه و شاخه و  رنگ سبز را به عنوان برگ ها می‌بینید، در دکوراسیون داخلی هم قرار گرفتن این دو رنگ در کنار یکدیگر زیبایی خاصی به محیط میی‌بخشد و برای ضمیر ناخودآگاه و چشمان ما آشنا هستند. همانطور که گفته شد برای ترکیب رنگ سبز و قرمز بهتر است که از رنگهای قرمز روشن استفاده کنیم. این موضوع در ترکیب سبز و قهوه ای برعکس است یعنی قهوه ای تیره با سبز هارمونی و همخوانی بیشتری در دکوراسیون دارد. ترکیبی که در فضای داخلی با سبک کلاسیک مناسب برای اتاق خواب و نشیمن و در سبک‌های مدرن برای استفاده در آشپزخانه بسیار محبوب است.

رنگ سبز و نارنجی در دکوراسیون داخلی

رنگ نارنجی مکمل رنگ سبز

 نارنجی مکمل رنگ سبز

رنگ نارنجی مکمل رنگ سبز محسوب میشود. اگر از مبلهای راحتی با پارچه مبلی سبز استفاده میکنید، قراردادن کوسن های نارنجی بر روی آن ترکیبی فانتزی و زیبا خواهد ساخت. ترکیب این دو رنگ میتواند با استفاده از سایر المان های تزئینی مثل پرده، گلدان و قاب عکس یا تابلوی نقاشی در محیط داخلی شکل بگیرد.

رنگ سبز و طوسی(خاکستری)

رنگ طوسی یکی از  مرسوم ترین رنگ هایی است که به عنوان مکمل رنگ سبز در دکوراسیون داخلی شناخته میشود. خاکستری شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد اما ترکیب آن با رنگ سبز در فضاهای داخلی منزل، دکوراسیون اداری، فضای داخلی آشپزخانه، اتاق نشیمن یا راهروها، نشان دهنده یک ظرافت هنریست که از محبوبیت خاصی برخوردار است.

معرفی  برنامه پیدا کردن مکمل رنگ ها در دکوراسیون داخلی ColorSnap

برنامه ColorSnap -آداک پریمیوم

در صورتیکه در انتخاب رنگ مناسب برای دیوارهای خانه همخوان و دارای هارمونی با رنگ مبلمان و سایر المان های تزئینی موجود در قضای داخلی و بالعکس دچار شک و تردید هستید میتوانید از اپلیکیشن های موجود استفاده کنید. این روزها و با پیشرفت تکنولوژی، برنامه ها، اپلیکیشن ها و وب سایت‌های مختلف و متنوعی هستند که  شما را در  انتخاب رنگ مورد نظرتان به شکلی یاری میدهند که هارمونی رنگ بین عناصر مختلف موجود در فضای داخلی شما ایجاد شود.

یکی از این اپلیکیشن ها برنامه ی ColorSnap است که به شما این قابلیت را می‌دهد که از بخشی از دکوراسیون داخلی خود عکس بگیرید و با وارد کردن آن در این برنامه رنگهای مکمل مناسب به شما پیشنهاد می‌شود.مثلا  اگر در فضای داخلی خود پارچه مبلی شما سبز رنگ است این برنامه به راحتی به شما رنگ‌های مکمل این رنگ را برای سایر المان های موجود در دکوراسیون ( رنگ دیوار، رنگ پرده ها، رنگ کوسن و …) پیشنهاد خواهد داد.

 

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز 102

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *