از بین بردن لکه روی مبل پارچه ای -نکات کلیدی
دکوراسیون

از بین بردن لکه روی مبل پارچه ای | نکات کلیدی

انواع لکه روی مبل پارچه ای را سریع پاک کنید. مبلمان راحتی از وسایل مهم در چیدمان اتاق نشیمن و پذیرایی هستند و نقش مهمی در دکوراسیون دارند. یکی از نکات مهم در نگهداری مبلمان چگونگی پاک کردن لکه روی پارچه مبلی است؛ چون بعضی از انواع لکه روی مبل پارچه ای باید به سرعت تمیز شوند در غیر این صورت جای آنها روی مبل باقی می ماند. پاک کردن این لکه ها تا حدی بستگی به نوع پارچه مبلی و لکه دارد و برای تمیز کردن آنها می توان از روش های مختلف و همچنین مواد شوینده مختلف استفاده کرد. تا انتهای این مطلب مجله آداک همراه ما باشید.

پاک کردن لکه روی پارچه مبلی با جوش شیرین

پاک کردن لکه مبل با جوش شیرین

این مطلب را هم حتما بخوانید:

آموزش تمیز کردن مبل پارچه‌ای و ترفندهای شستن مبل

نکات مهم در مورد پاک کردن لکه روی مبل پارچه ای

برای پاک کردن انواع لکه روی پارچه مبلی و مبل پارچه ای، همیشه نمی توان از یک روش خاص استفاده کرد و باید جنس پارچه و نوع لکه را در نظر گرفت. ولی به طور کلی یکی از بهترین روش ها برای پاک کردن لکه روی مبل پارچه ای، استفاده از محلول جوش شیرین است. برای تهیه این محلول ابتدا باید مقداری جوش شیرین را با سرکه، آب گرم و کمی مایع ظرف شویی ترکیب کنید. این روش روش بسیار مناسبی برای پاک کردن لکه روی مبل است و می تواند تمام لکه ها را پاک کند.

تمیز کردن لکه روی مبل پارچه ای

پیش از پاک کردن لکه رو پارچه مبلی با هر محلولی، گرد و خاک مبل را با جارو و دستمال بگیرید.

یکی از نکات مهم در مورد تمیز کردن لکه با جوش شیرین این است که قبل از پاک کردن لکه با محلول جوش شیرین، گرد و خاک مبل را با جارو و دستمال پاک کنید. سپس کمی از محلول را در قسمتی از پارچه مبل که در دید نیست، بکشید. در صورتی که رنگ  پارچه مبل تغییر نکرد، می توانید محلول را با یک پارچه تمیز به لکه روی مبل پارچه بمالید و آن را با یک پارچه تمیز پاک کنید و بگذارید تا به طور کامل خشک شود. در ادامه این مقاله سایر روش های پاک کردن لکه مبل را مورد بررسی قرار می دهیم.

  • شامپو فرش
  • بخار شور
  • شوینده های خشک

حتما بخوانید:

تعویض پارچه رومبلی یا خرید مبل جدید

انواع لکه روی پارچه مبلی و روش های پاک کردن آن

ممکن است به دلایل مختلفی روی پارچه مبلی لکه ایجاد شود. در این مقاله انواع لکه و روش پاک کردن این لکه ها را بررسی می کنیم.

  • نحوه پاک کردن لکه آب: یکی از دلایل به وجود آمدن لکه آب روی مبل، وجود املاح در آب است. برای پاک کردن این نوع لکه از روی می توانید از آب تصفیه شده که املاح کمتری دارد، استفاده کنید. به این ترتیب باید پارچه ای را با آب بدون املاح یا کم املاح مرطوب کنید و روی لکه بکشید.
  • نحوه پاک کردن لکه خودکار: برای پاک کردن لکه خودکار باید از ترکیب مایع ظرفشویی، آب و نمک، الکل و گلیسیرین استفاده کنید.
  • نحوه پاک کردن لکه سوختگی: در صورتی که سوختگی الیاف پارچه را از بین نبرده باشد و آن را سوراخ نکرده باشد، می توانید با استفاده از آب و گلیسیرین، آب و جوش شیرین، آب و مواد شوینده لکه سوختگی را تا حدی از بین برد.
تمیز کردن لکه روی مبل پارچه ای روشن

تمیز کردن لکه روی مبل پارچه ای روشن

جمع بندی

بهتر است لکه های ایجاد شده روی مبل را خیلی سریع تمیز کنید و اجازه ندهید به مدت طولانی روی پارچه مبل باقی بمانند. همچنین بهتر است قبل از شستشوی مبل به راهنمای شستشوی آن توجه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پاک کردن انواع لکه روی مبل پارچه ای با کارشناسان با تجربه ما در آداک پریمیوم تماس بگیرید.

سئوالات متداول در مورد از بین بردن لک روی پارچه مبلی

لکه چربی چگونه از روی مبل پاک می شود؟

برای پاک کردن لکه چربی از روی پارچه مبلی، ابتدا یک کاغذ خشک کن روی لکه روی مبل بگذارید و سپس اتوی داغ شده را روی آن بگذارید.

شوینده های خشک چگونه لکه مبل را از بین می برند؟

برای پاک کردن لکه روی پارچه مبلی با شوینده خشک، مقداری از شوینده را روی لکه بریزید و آن را به آرامی تمیز کنید. سپس با یک پارچه خیس چند بار روی آن بکشید.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز 112

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *